Rozpoczynają się Akademickie Mistrzostwa Europy w siatkówce

Klub Uczelniany AZS Politechnika Łódzka jest organizatorem drugiej w tym roku imprezy rangi Akademickich Mistrzostw Europy, tym razem w  piłce siatkowej. W piątek (26 lipca) w Zatoce Sportu PŁ, o godz. 19.00 odbędzie się uroczyste otwarcie AME 2019.

Reprezentacja siatkarek i siatkarzy na AMP, przd budynkiem rektoratu PŁ, foto. Jacek Szabela

Zawody będą rozgrywane w trzech halach w Łodzi: MOSiR przy ul. Małachowskiego, UKS Anilana i w ośrodku sportu Angelica. AME potrwają tydzień i zakończą się 2 sierpnia.

- Do rywalizacji przystąpi 29 zespołów z 16 krajów - 15 drużyn kobiecych i 14 męskich. W turnieju weźmie udział ponad 400 zawodników. Polskę reprezentują siatkarki i siatkarze z klubu AZS PŁ - informuje Przemysław Jagielski, prezes KU AZS PŁ, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Skład drużyny siatkarek: Justyna Iskrzyńska, Olga Flies, Izabela Wasiak, Magdalena Pawlak, Aleksandra Smeja, Sandra Sobór, Angela Fliszewska, Wiktoria Kaniewska, Maria Tomczak, Maria Mańko, Zofia Bednarek, Aleksandra Budzyń, Julia Grabia, Marta Mastalska. Trenerem jest Mariusz Koralewski.

Skład drużyny siatkarzy: Maciej Kaszewiak, Szymon Dobrowolski, Bartosz Gajdzicki, Kamil Kosz, Filip Juszczak, Bartłomiej Kowalski, Jan Dobrowolski, Kamil Kiszko-Zgierski, Adam Głowacki, Dawid Dobrowolski, Damian Migała, Szymon Molenda. Trenerem jest Piotr Piotrowski.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie mistrzostw: www.volleyball2019.eusa.eu

euc_volleyball_2019

Data dodania:2019-07-26