Rektorzy uczelni technicznych w Politechnice Łódzkiej

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak będzie gospodarzem spotkania Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, które odbędzie się w Politechnice Łódzkiej. Obrady zostały zaplanowane w dniach 25-27 października w Zatoce Sportu PŁ (Al. Politechniki 10).

Kilkudziesięciu rektorów oraz zaproszonych gości będzie omawiało aktualne problemy związane ze szkolnictwem wyższym. Dyskusja skupi się wokół nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Wśród poruszanych tematów, jakie zrodziły się wraz z wejściem w życie Konstytucji dla Nauki są m.in. zapisy dotyczące algorytmu podziału środków finansowych oraz ewaluacji.

Szefowie uczelni będą również debatować o tym jak skutecznie angażować otoczenie biznesowe w proces kształcenia, a także o instrumentach i systemach ochrony własności przemysłowej.

Wśród zaproszonych na KRPUT gości będą m.in. wiceminister Piotr Müller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezes Fundacji Rektorów Polskich prof. Jerzy Woźnicki oraz prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicja Adamczak.

Obecna będzie też delegacja z Białoruskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego, z którym KRPUT planuje nawiązać współpracę.

Obrady rozpoczną się w czwartek 25 października o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Zatoki Sportu PŁ.

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych jest istniejącym od 1989 r. stowarzyszeniem rektorów 22 uczelni technicznych w Polsce oraz 6 uczelni stowarzyszonych. W kadencji 2016-2020 przewodniczy jej rektor AGH w Krakowie prof. Tadeusz Słomka.

Data dodania:2018-10-24
Ewa Chojnacka