Regaty w Rogantach o Puchar JM Rektora Politechniki Łódzkiej

W IX Regatach o Puchar JM Rektora Politechniki Łódzkiej prof. Sławomira Wiaka wzięło udział 15 załóg.

Baza żeglarska PŁ w Rogantach nad jeziorem Dargin gościła żeglarzy nie tylko z naszej uczelni. Do wyścigów stanęły także załogi z Politechniki Gdańskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zwycięska okazała się załoga z Politechniki Gdańskiej. Drugie miejsce zajął zespół z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Podium zamknęła załoga związana z Politechniką Łódzką.

Prof. Wiak wręczył wszystkim uczestnikom regat pamiątkowe dyplomy i upominki. Sam rektor musiał natomiast przejść teoretyczny i praktyczny egzamin żeglarski nim został pasowany na członka honorowego Klubu Żeglarskiego PŁ.

Relacja z regat znajduje się na stronie internetowej "Życia Uczelni".

Data dodania:2019-07-15
Agnieszka Garcarek-Sikorska