Publiczne Liceum PŁ nadal najlepsze w województwie łódzkim

W najnowszym Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2020 organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej, po raz kolejny, znalazło się na pierwszym miejscu w województwie łódzkim.

W pracowni Newton Room w Liceum PŁ, fot. Jacek Szabela

W rankingu regionalnym za PLO PŁ, na drugim miejscu, jest I LO im. Mikołaja Kopernika, trzecią lokatę zajęło Publiczne Liceum Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata.

W klasyfikacji ogólnej Rankingu Perspektyw 2020 politechniczne liceum utrzymało 18. pozycję w Polsce. W rankingu maturalnym zajęło 19. miejsce, o jedną pozycję niżej niż w ub. roku.

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Data dodania:2020-01-09
Małgorzata Trocha