Publiczne Liceum PŁ na 1. miejscu w regionie w rankingu Perspektyw

Po raz kolejny, w Rankingu Liceów organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej znalazło się na pierwszym miejscu w województwie łódzkim.

Uczniowie PLO PŁ podczas inauguracji roku szkolnego 2019-2020, fot. Jacek Szabela

Drugie miejsce w rankingu zajmuje I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, trzecie Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W rankingu regionalnym oceniane były 74 licea.

W głównym rankingu Ogólnopolskim PLO PŁ zachowało 18. pozycję w Polsce. W Rankingu Maturalnym Szkół Ogólnokształcących 2020 zajmuje w tym roku 19. lokatę.

Kryteria Rankingu Liceów to: sukcesy w olimpiadach (25 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Jak widać największy procent w ocenie szkół stanowią wyniki z egzaminu dojrzałości.

Data dodania:2020-05-25
Małgorzata Trocha