Przeglądów mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (3-9 grudnia 2018)

Mijający tydzień przyniósł Politechnice Łódzkiej podpisanie dwóch umów z ważnymi partnerami: firmą Corning i Wielton.

Od lewej:prezes Zarządu Wielton S.A. Mariusz Golec i prof. Sławomir Wiak rektor Politechniki Łódzkiej,  fot. Filip Podgórski

Politechnika Łódzka i firma Wielton będą współpracować - poinformował Jacek Walczak z PAP na portalu Nauka w Polsce. Współpraca ma dotyczyć m.in. kształcenia studentów na potrzeby firmy, studiów dualnych, staży i praktyk. Mają też być wspólne badania i starania o finansowanie projektów.

Wielton to największy i najszybciej rozwijający się producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Polsce. Znajduje się wśród dziesięciu największych producentów tej branży na świecie.

Corning

Politechnika Łódzka i firma Corning rozwiną łódzką sieć 5G - taką informację przekazali: Łukasz Czuku i Dominika Witkowska z Radia Łódź. Sieć pilotażowa nowej technologii 5G będzie testowana w kampusie Politechniki Łódzkiej. Podczas podpisania umowy o współpracy rektor PŁ prof. Sławomir Wiak powiedział: firma Corning jest dla nas bardzo cenna w tym projekcie, jeśli chodzi o łączenie budowy sieci szkieletowej i kompetencje.

Prof. Jacek Ulański odbiera nagrodę od ministra J.Gowina. foto. Przemysław Blechman, MNiSW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wręczył, w mijającym tygodniu, nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe, indywidualne i dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne w 2018 roku. Łącznie nagrody z rąk ministra - Jarosława Gowina odebrało 69 wybitnych naukowców, w tym czterech przedstawicieli Politechniki Łódzkiej: prof. Jacek Ulański, dr hab. Piotr Rózga, prof. Jan Awrejcewicz i dr hab. Paweł Olejnik. Informacje o nagrodzonych naukowcach znajdują się na stronie PŁ

Data dodania:2018-12-07
Małgorzata Trocha
Politechnika Łódzka podpisała umowę o współpracy z  Wielton S.A.