Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (8.05-12.05)

W tym tygodniu media sporo pisały o rekrutacji na PŁ, w tym na kierunek - inżynieria kosmiczna, który zostanie uruchomiony po raz drugi od nowego roku akademickiego.

Redaktor Marek Niedźwiecki z Dziennika Łódzkiego szczegółowo zaprezentował  nowy kierunek w artykule "Przez Politechnikę Łódzką i staż - w stronę gwiazd!".  Osoby studiujące obecnie ten kierunek na PŁ miały okazję uczestniczyć w wielu "kosmicznych" zajęciach, m.in. w cyklu wykładów eksperckich z prof. Piotrem Wolańskim (link do tekstu na portalu mlodziwlodzi).

Bogato ilustrowanym tematem przez Dziennik Łódzki, było uroczyste posiedzenie Senatu PŁ, na którym 78 osób otrzymało dyplomy doktora, a 28 doktora habilitowanego (link do tekstu i zdjęć).

Siedmioro uczennic i uczniów klasy I a Publicznego Liceum Politechniki łódzkiej stworzyło zespół, który wymyślił i wykonał niezwykły projekt: społeczny SmartLearning. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom ze szkół podstawowych, że nauka wcale nie musi być trudna, napisał redaktor Paweł Patora w Dzienniku  Łódzkim (link do tekstu).

Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej kończy 58 lat i zaprasza na imprezę, napisała w Gazecie Wyborczej Agata Kurpacz. Urodziny Radia to czas, kiedy do Łodzi przybywają ludzie z całej Polski. Wpadają także ci, którzy mieszkają poza granicami kraju. Przyjeżdżają byli dziennikarze, realizatorzy, redaktorzy, studenci, dla których Żak to miejsce niezwykle, budzące najlepsze wspomnienia (link do tekstu).

Data dodania:2017-05-12
Małgorzata Trocha
Kosmiczny lot. Zdjęcie z archiwum Boeinga.