Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (27.03-31.03)

Na początku mijającego tygodnia media łódzkie pisały o nietypowym wydarzeniu - "Biegu w kasku", który możemy oglądać tylko raz w roku. Bieg jest  częścią ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na politechniki", w której Politechnika Łódzka uczestniczy od 10 lat.

W tegorocznym biegu udział wzięło kilkadziesiat kobiet oraz kilku mężczyzn. Uczestnicy mieli do pokonania w kasku na głowie dystans 1 km. Organizotorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy Politechniki Łódzkiej (link do tekstu i zdjęć).

Kolenym tematem, który często pojawiał się w przeglądzie prasy, był wyjazd naszych studentów żeglarzy na regaty do Francji. Ekipa z Centrum Kształcenia  Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej będzie jedyną załogą z Polski, która weźmie udział w prestiżowych zawodach regat Course Croisiere EDHEC napisała Katarzyna Kujawa z Gazety Wyborczej (link do tekstu).

Media pisały także dużo o zarobkach absolwentów łódzkich uczelni. Z danych wynika, że absolwenci Politechniki Łódzkiej są na czwartym miejscu w zestawieniu, które obejmuje 22 uczelnie z całego kraju. Badania wynagrodzeń absolwentów przeprowadziła firma Sedlak&Sedlak. Alicja Zboińska z Dziennika Łódzkiego napisała, że na najlepsze zarobki mogą liczyć ci, którzy na Politechnice Łódzkiej studiowali informatykę, mechanikę, robotykę i elektrotechnikę (link do tesktu w DŁ).

W tym tygodniu na Politechnikę Łódzką przyjechała prof. Jenifer Widom ze Stanford University, aby poprowadzić zajęcia edukacyjne dla studentów informatyki. Światowej sławy informatyczka zorganizuje też warsztaty z zakresu Design Thinking oraz roli kobiet w świecie technologii (link do materiału tvp Łódź).

Wydarzeniem, które opisywała  prasa był "Dzień otwarty tylko dla dziewczyn" na  Politechnice Łódzkiej. W mediach pojawiło się  dużo zdjęć ze spotkania w sali widowiskowej, które jak napisał Marcin Wojciechowski z Gazety Wyborczej, pękała w szwach (link do tekstu w GW).

Marcin Kałach z Dziennika Łódzkiego napisał, że co najmniej kilkaset młodych kobiet wzięło udział w łódzkiej osłonie ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na politechniki". Zwiedzały kampus, zaglądały do laboratoriów i na wykłady czytamy w Dzienniku Łódzkim (link do tekstu).

Data dodania:2017-03-31
Małgorzata Trocha
"Dziewczyny na Politechniki" 2017 - sala widowiskowa PŁ, 30 marca, 2017. Foto.Jacek Szabela