Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (25.11-1.12.2017)

Łódzcy naukowcy opracowali metodę niszczenia komórek nowotworowych z użyciem nanocząstek poinformowała Polska Agencja Prasowa.

- Całe piękno tej metody polega na tym, że niszczymy tylko komórki zwyrodniałe - powiedział dla PAP prof. Zbigniew Kołaciński, współtwórca rozwiązania z Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ.

W Akademickiem Centrum Sportowo-Dydaktycznym PŁ powstanie Muzeum Sportu. - To bardzo radosna wiadomość, że przestrzeń Zatoki Sportu przywróci łodzianom zbiory - powiedziała prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska podpisując list intencyjny z rektorem PŁ, prof. Sławomirem Wiakiem. Muzeum zostanie otwarte w połowie 2018 roku napisała Magdalena Gałczyńska na Onecie. Będzie miejscem ekspozycji historii i pamiątek sportowej Łodzi.

O maratonie gier komputerowych - Ludum Dare 40 - organizowanym przez studentów Politechniki Łódzkiej można przeczytać na stronie serwisu Nauka w Polsce. O trzeciej w nocy, z piątku na sobotę - 1 grudnia, czterdziestu uczestników rozpocznie maraton tworzenia gier. Temat pozostaje tajemnicą, aż do rozpoczęcia gry.

Data dodania:2017-12-01
Małgorzata Trocha