Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (16-22.09)

"Polski łazik marsjański pędzi na ratunek" poinformował w tym tygodniu Tomasz Grzywaczewski w wiadomościach na onecie. To obszerny, bogato ilustrowany artykuł o robocie skonstruowanym przez drużynę "Raptors" z Politechniki Łódzkiej.

Studenci PŁ, jako jedyna drużyna z Polski, biorą udział w prestiżowych zawodach ERL Emergency Robots we Włoszech. - Jesteśmy grupą wizjonerów kosmicznych patrzących z niecierpliwością na kolejne badania i odkrycia - mówią o sobie członkowie drużyny z PŁ (link do tekstu).

"Zatoka Sportu w Łodzi już otwarta" to tytuł artykułu Matyldy Witkowskiej w Dzienniku Łódzkim, w którym napisała, że pierwsi pływacy korzystali z 50-metrowego basenu już rano (link do tekstu). Szymon Bujalski w Gazecie Wyborczej informował, że  na ten dzień czekano od lat. Wyczekiwane od kilku lat otwarcie centrum sportowego Politechniki Łódzkiej stało się wreszcie faktem (link do tekstu). Na onecie Magdalena Gałczyńska napisała, że Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej oficjalnie inauguruje swoja działalność  (link do tekstu).

O 4 projektach z PŁ nagrodzonych przez MNiSW w konkursie "Najlepsi z najlepszych" informuje portal Młodzi w Łodzi (link do tekstu).

"Łódzkie uczelnie o reformie Gowina" to tytuł tekstu Aleksandy Pacułek w Gazecie Wyborczej o Narodowym Kongresie Nauki. "Przed Kongresem zastanawialiśmy się, na ile Ministerstwo będzie otwarte na propozycje środowiska akademickiego, ale jest dyskusja i jest z kim dyskutować- podsumowuje Kongres prof. Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej (link do tekstu).

Data dodania:2017-09-22
Małgorzata Trocha