Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (13.03-17.03)

Mijający tydzień w mediach był dla Politechniki Łódzkiej dobrym okresem. Gazety i portale internetowe zdominowała wizyta ministra nauki i szkolnictwa wyższego - dr Jarosława Gowina.

Wicepremier przyjechał do Łodzi 16 marca, aby spotkać się z władzami miasta i rektorami uczelni wyższych oraz wręczyć stypendia najzdolniejszym studentom - laureatom Konkursu Fundacji Politechniki Łódzkiej. Podczas uroczystej Gali w Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ (IFE) 10 laureatów konkursu otrzymało z rąk ministra jednorazowe nagrody w wysokości 5 tys. zł.

W trakcie wizyty w Łodzi minister Gowin chwalił PŁ mi.in. za właściwe proporcje liczby kadry dydaktycznej do liczby studentów (1:13) mówiąc: Politechnika Łódzka jest jednym z liderów, nie tylko uczelni technicznych. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich uczelni.

Zdaniem wicepremiera w proponowanym w nowej ustawie podziale na typy uczelni - Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka mają szansę zostać zakwalifikowane do grupy uczelni badawczych.  Można o tym przeczytać w informacji zamieszczonej w serwisie nauka w polsce (link do tekstu).

Drugim ważnym tematem, opisywanym w mediach, był sukces PŁ w konkursie wydawnictwa Perspektywy - Genius Universitati na najlepsze, w mijającym roku akademickim kampanie promocyjne. W 6. edycji konkursu PŁ zdobyła dwa drugie miejsca: w kategorii content marketing oraz w kategorii gadżet promocyjny wspierający rekrutację. Pisał o tym sukcesie m.in. Paweł Patora w Dzienniku Łódzkim (link do tekstu).

Data dodania:2017-03-17
Małgorzata Trocha
Minister Jarosław Gowin na PŁ, wręczył stypendia najlepszym studentom. Foto: Jacek Szabela.