Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (8-15.06)

Aleksandra Pacułek z Gazety Wyborczej napisała, że rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Sławomir Wiak otrzymał tytuł doktora honoris causa francuskiego Uniwersytetu d'Artois w Arras. Najwyższe honorowe wyróżnienie akademickie otrzymał za pracę badawczą i organizacyjną oraz rozwijanie międzynarodowej współpracy.

A. Pacułek napisała także w GW, że od października na Politechnice Łódzkiej ruszają studia dualne z zarządzania i inżynierii produkcji. W weekendy będą prowadzone zajęcia na uczelni, a w tygodniu - płatne staże w firmach. Ponieważ połączenie stażu z nauką na uczelni byłoby trudne, kierunek będzie prowadzony w trybie niestacjonarnym.

Profesor Edward Kącki jeden z pionierów informatyki w Polsce, otrzymał 13 czerwca tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej. Naukowiec niemal przez 50 lat był związany z łódzką uczelnią - napisał Jacek Walczak z PAP.

Następnego dnia, 14 czerwca, miało miejsce na Politechnice Łódzkiej odsłonięcie tablicy pamiątkowej profesora Jerzego Kroh, byłego rektora i doktora honoris causa PŁ. Profesor był założycielem Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej PŁ, wybitnym chemikiem, członkiem rzeczywistym PAN.

Pod koniec tygodnia na Politechnice Łódzkiej odbyła się konferencja o potrzebie rozwoju idei podwójnych dyplomów napisała w serwisie PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Grzelak-Michałkowska. Zdaniem ekspertów w Europie panuje obecnie silny trend do tworzenia międzynarodowych partnerstw. Według rektora PŁ, prof. S. Wiaka, liczba polskich uczelni oferujących podwójne dyplomy jest wciąż zbyt niska.

Data dodania:2018-06-15
Małgorzata Trocha