Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (5-11.05)

W Bionanoparku w Łodzi powstanie międzynarodowe, naukowe centrum doskonałości pod nazwą „International Center for Research on Innovative Bio-based Materials” (ICRI-BioM).

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej przyznała w konkursie MAB PLUS finansowanie na utworzenie w Łodzi nowej jednostki. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej mają w staraniach o centrum duże zasługi. - Obecnie trwają prace nad przyjęciem ostatecznej formy prawnej nowej instytucji - czytamy w serwisie PAP Nauka w Polsce w artykule poświęconym tematowi.

Igrzyska sposobem na nowe życie - to tytuł obszernego artykułu Jakuba Mikulskiego w Rzeczpospolitej dotyczącego organizacji w Łodzi europejskich igrzysk uniwersyteckich w 2022 r. Przemysław Jagielski, prezes AZS PŁ, wyjaśnia w tekście przemyślaną strategię starania się o zwycięstwo w walce o EUSA Games w Łodzi.

Również w serwisie PAP Nauka w Polsce możemy przeczytać, że na Politechnice Łódzkiej powstają cyfrowe rekonstrukcje nieistniejących już zabytków Łodzi i regionu. Z informacji dowiadujemy się, że dzięki projektom naukowców z PŁ można przenieść się do wirtualnych wnętrz zburzonych przez Niemców synagog, nieistniejących fabryk czy pałaców.

W czerwcu w Łodzi odbędzie się kolejny Finał Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych donosi Kamil Szubański z PAP w serwisie Nauka w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki stosowanej PŁ. W konkursie wezmą udział uczniowie i studenci z całego kraju.

Data dodania:2018-05-11
Małgorzata Trocha