Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (3-8.02.2018)

W tym tygodniu w przeglądzie prasy o PŁ polecamy wywiad z prof. Sławomirem Wiakiem, rektorem Politechniki Łódzkiej.

O możliwych konsekwencjach wprowadzenia reformy szkolnictwa wyższego na łódzkich uczelniach z rektorem PŁ rozmawia Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego.

Na portalu Polskiej Agencji Prasowej - Nauka w Polsce znalazła się obszerna informacja o nowoczesnym endoskopie o wydłużonym zasięgu, który powstaje na Politechnice Łódzkiej. Urządzenie jest odpowiedzią na potrzeby lekarzy chirurgów. Rozwiązanie endoskopu będzie oparte na zastosowaniu sztucznych mięśni poprzecznych opatentowanych przez naukowców z PŁ.

Również na stronie PAP można przeczytać o kolejnym wynalazku naukowców z PŁ: agrotkaninie ulegającej biodegradacji. Dzięki zawartości składników biopolimerowych, pochodzących z odpadów, tkanina także znacząco przyśpiesza wzrost roślin.

Data dodania:2018-02-08
Małgorzata Trocha