Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (29.09-5.10.2018)

Politechnika Łódzka zainaugurowała 2 października nowy rok akademicki 2018/2019.

W uroczystości inauguracji wziął udział Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Minister obiecał ponad 120 mln dla łódzkich uczelni. Pieniądze mają zostać  przeznaczone na inwestycje i rozwój szkół wyższych - napisał Bartłomiej Pawlak w serwisie PAP Nauka w Polsce.

W Zatoce Sportu PŁ odbywają się pierwsze w historii Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego -  Akademickie Mistrzostwa Świata w cheerleadingu 2018. Na Politechnikę Łódzką przyjechało ponad 500 osób z całego świata. W zawodach biorą udział reprezentacje 13 krajów. Drużyny będą konkurować w dyscyplinach gimnastycznych (Cheerleading) oraz tanecznych (Team Performance Cheer). To świetna okazja, by zobaczyć w akcji najlepsze zespoły cheerleaders świata  - czytamy w informacji o wydarzeniu na portalu Onet.

Data dodania:2018-10-05
Małgorzata Trocha