Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (18-24.05.2019)

Mijający tydzień obfitował w mnóstwo wydarzeń na Politechnice Łódzkiej. Obchodziliśmy 60. urodziny Studenckiego Radia ŻAK, jednej z najstarszych rozgłośni studenckich w Polsce. Z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina obchodziliśmy 74. rocznicę powstania uczelni.

Studenckie Radio ŻAK PŁ.

Radio ZAK od początku było i jest zarządzane przez studentów, pracujących na zasadzie wolontariatu. Przez ponad pół wieku w Radiu działali ludzie, którzy rozwijali swoją pasję, by potem móc zasiadać za "sitkiem" najlepszych stacji radiowych.  W czym tkwi fenomen studenckiego łódzkiego radia? Zapraszamy do wysłuchania reportażu przygotowanego przez Kamilę Litman z Radia Łódź, która jako studentka działała w ŻAKu.

Jubileusz 74- lecia powstania Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka obchodziła 74. urodziny. Podczas wystąpienia Rektor PŁ mówił o reformie Gowina i o sieci 5G napisał w Dzienniku Łódzkim Michał Kałach. Najlepsi pracownicy i studenci otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego - Alchemium magia chemii jutra

Po uroczystym posiedzeniu Senatu (23 maja) wmurowano kamień węgielny pod budowę Alchemium napisał Jacek Walczak z PAP w serwisie Nauka w Polsce. W czwartkowej uroczystości wziął udział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który powiedział: Mam nadzieję, że to miejsce wykształci wielu wybitnych naukowców.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego - Alchemium magia chemii jutra

Gazeta Wyborcza poinformowała na swoich stronach, że Budimex zainaugurował budowę gmachu Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. To największy projekt inwestycyjny w zakresie rozbudowy infrastruktury realizowany obecnie przez Ministerstwo - powiedział podczas uroczystości minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego - Alchemium magia chemii jutra

Zachęcamy również do przeczytania tekstu Michała Kałacha z DŁ i obejrzenia fotorelacji z wydarzenia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Alchemium na PŁ.

Data dodania:2019-05-24
Małgorzata Trocha