Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (17-23.03.2018)

W mijającym tygodniu na Politechnice Łódzkiej najlepsi studenci otrzymali stypendia, podczas uroczystej gali w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.

W uroczystej gali wręczenia wziął udział minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin. Michał Kałach z Dziennika Łódzkiego poświęcił dużo miejsca temu wydarzeniu, jak również kolejnemu, na którym minister przekazał 40 milionów złotych łódzkim uczelniom.

Podczas swojego pobytu w Łodzi, minister Gowin wręczył rektorom łódzkich uczelni symboliczne czeki na realizację projektu "Zintegrowane Programy Uczelni".  Politechnika Łódzka otrzymała najwyższą kwotę, ponad 13 milionów złotych. Szef resortu nauki mówił podczas spotkania o projekcie ustawy reformującej polskie uczelnie. Polecamy obszerny artykuł na ten temat w Gazecie Prawnej oraz  relację z wizyty ministra Gowina w Łodzi na stronie serwisu PAP Nauka w Polsce,

Wypadek Ubera w Arizonie i śmierć przechodnia, to czarny dzień innowacji dla wszystkich, którzy myślą, że postęp można przyśpieszyć, bo wystarczy znaleźć odpowiedni startUp i finansowanie - napisał prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki z PŁ, w komentarzu do wydarzenia na portalu Biznesalert.pl.

Prawie przez cały tydzień naukowcy i studenci Wydziału Chemicznego PŁ prezentowali w atrakcyjny sposób "Historię eksperymentu chemicznego". Przygotowali ciekawe zagadki kryminalne i mnóstwo ciekawostek dla odwiedzających EC1. Relacja Grzegorza Mnicha z wydarzenia jest na stronie Radia Eska.

Fizyczka modyfikuje konstrukcję laserów VCSEL poinformował serwis PAP Nauka w Polsce. Dr inż. Paulina Komar jest laureatką programu Homing Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która powróciła do Polski, aby w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej realizować swoje badania.

Data dodania:2018-03-23
Małgorzata Trocha
Minister Gowin wręczył stypendia najlepszym studentom PŁ w 2018 r. fot. Filip Podgórski