Prof. Jan Krysiński z PŁ wyróżniony przez premiera

Wojewoda łódzki - prof. Zbigniew Rau wręczył zasłużonym mieszkańcom województwa łódzkiego medale 100-lecia odzyskania niepodległości, przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Prof. Jan Krysiński z PŁ odbiera  medal od wojewody łódzkiego prof. Zbigniewa Raua. Archiwum WŁ

Okolicznościowym medalem, przygotowanym specjalnie na obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zostało uhonorowanych kilkudziesięciu mieszkańców regionu łódzkiego. Wśród artystów, sportowców, byłych działaczy opozycji i grupy naukowców, medal otrzymał prof. Jan Krysiński, były rektor Politechniki Łódzkiej.

W uzasadnieniu przyznania medalu napisano:

Oddając hołd i wyrażając najwyższe uznanie wobec tych pokoleń Narodu Polskiego, które swoją niezłomną walką o zachowanie polskości, przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, dążąc do uczczenia wyjątkowego jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego, na podstawie Uchwały nr 70 Rady Ministrów z dnia 8 maja 2018 roku, uhonorowany odznaką okolicznościową – „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, został na wniosek Wojewody Łódzkiego - prof. Jan Krysiński.

Medal na 100-lecie odzyskania niepodległości

Prof. Jan Krysiński -  naukowiec, były wieloletni dyrektor Instytutu Maszyn Przepływowych na Wydziale Mechanicznym PŁ. Był czterokrotnym rektorem PŁ (1990-1996 i 2002-2008 ). Jest byłym przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Pomysłodawcą i organizatorem cyklu "Muzyka na Politechnice" - spotkań przy muzyce klasycznej mających ponad 25-letnią tradycję na Politechnice Łódzkiej.

Data dodania:2018-12-11
Małgorzata Trocha