Potencjał innowacyjnego włókiennictwa

W Urzędzie Miasta Łodzi, przed salą obrad, została otwarta wystawa promująca nowoczesne włókiennictwo: „Tropem Włókiennika Przyszłości".

Politechnika Łódzka jest jedyną uczelnią w Polsce kształcącą specjalistów dla włókiennictwa. Wystawa w UMŁ prezentuje osiągnięcia środowiska akademickiego z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów  PŁ.

Organizatorzy prezentując wystawę, chcą przełamać wciąż obecną w społeczeństwie, negatywną opinię na temat przemysłu tekstylnego. Ekspozycja przedstawia potencjał rozwojowy i korzyści płynące z nowoczesnych rozwiązań, silnie obecnych w tym sektorze gospodarki i naukach związanych z włókiennictwem.  - Włókiennictwo obejmuje dziś wiele różnych technologii od wyrobów funkcjonalnych, odzieżowych i konfekcjonowanych wyrobów specjalnych, przez tekstronikę, po informatyczne systemy projektowania wyrobów włókienniczych i odzieżowych - wyjaśniają organizatorzy wystawy i zapraszają do jej odwiedzenia.

Partnerami wystawy są: Instytut Włókiennictwa, Instytut Technologii Bezpieczeństwa " MORATEX", Instytut Biotechnologii i Włókien Chemicznych, Centralny Instytut Ochrony Pracy, Instytut Przemysłu Skórzanego, Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN, Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego PIOT, Stowarzyszenie Włókienników Polskich oraz szkoły średnie z Łodzi - Zespół Szkół Przemysłu Mody, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Wystawa jest objęta honorowym patronatem władz regionu i miasta Łodzi.

Data dodania:2017-12-12
Małgorzata Trocha
UML plakat wystawy Tropem Włókiennika Przyszłości.