Politechnika Łódzka inauguruje nowy rok akademicki

We wtorek 2 października Politechnika Łódzka, największa uczelnia techniczna w regionie, uroczyście rozpocznie rok akademicki 2018/2019.

W tym ważnym dla uczelni wydarzeniu weźmie udział Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, który wygłosi wykład. Inauguracja rozpocznie się o godz. 14.00, tradycyjnie w audytorium im. A Sołtana (ul. Stefanowskiego 1/15).

Zapraszam na briefing prasowy z rektorem PŁ prof. Sławomirem Wiakiem poprzedzający oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Rektor PŁ przedstawi plany uczelni na nowy rok, związane z wejściem w życie Konstytucji dla Nauki, czyli reformy szkolnictwa wyższego.

Briefing o godz. 13.00 odbędzie się przed aulą IFE (bud. A-16, przy wjeździe na kampus od ul. Żwirki)

Z uwagi na napięty scenariusz, który przedstawiam poniżej, proszę o punktualność.

Plan inauguracji:

13:00- briefing prasowy (aula IFE)

13.45 - pochód władz uczelni spod budynku LabFactor (ul. Stefanowskiego 2) pod pomnik założyciela i pierwszego rektora PŁ, prof. Bohdana Stefanowskiego

14:00 – uroczystość w audytorium im. A. Sołtana (Stefanowskiego 1/15):

- Wystąpienie JM Rektora prof. Sławomira Wiaka

- Wręczenie nagród studentom

- Immatrykulacja

- Wykład inauguracyjny Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Data dodania:2018-10-01
Ewa Chojnacka