Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Po raz kolejny Liceum PŁ najlepsze w regioniePolski, matematykę i angielski na tegorocznej maturze, na poziomie podstawowym, najlepiej w województwie łódzkim zdali uczniowie Publicznego Liceum Politechniki Łódzkiej. Egzamin maturalny ukończyło 100 proc. uczniów.

 

Nowy budynek Zespołu Szkół PŁ.foto. Jacek Szabela

 

Licealiści z PŁ najlepiej zdali egzamin z angielskiego, średnio na 97 proc., z matematyki na 95 proc., a z języka polskiego uzyskali 73 proc. na poziomie podstawowym. W województwie łódzkim, na tym poziomie egzaminu, średnio maturzyści otrzymali z angielskiego 73 proc., z  matematyki 56 proc., z języka polskiego 54 proc.

 

Wyniki tegorocznej matury potwierdzają bardzo wysoki poziom edukacji w Publicznym Liceum PŁ, nie tylko w przedmiotach ścisłych. Liceum PŁ istnieje dopiero od 10 lat i od kilku lat pnie się po szczeblach wszystkich rankingów. W tegorocznym Rankingu Liceów 2018, organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, zajęło najwyższą pozycję w województwie łódzkim.


Młodzież w Liceum PŁ ma świetnych nauczycieli, część z nich to wykładowcy PŁ. Uczniowie są laureatami licznych konkursów m.in.: Piramidy Matematycznej, First Step to Success, Edu Arctic, olimpiad przedmiotowych: fizycznej, matematycznej, chemicznej, biologicznej, wiedzy technicznej oraz olimpiad językowych.  


Data dodania:2018-07-11
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Dyrektor Liceum PŁ - Tomasz Kozyra z uczniami

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE