PŁ ZAPRASZA DO ŚWIATA MATEMATYKI

Uczniowie z 20 szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa wezmą udział w matematycznej rywalizacji o nagrodę główną w konkursie „W Świecie Matematyki" im. prof. Włodzimierza Krysickiego.

Dziesiąta już edycja konkursu odbędzie się w dniach 22-23 lutego 2018 r. (czwartek i piątek).

- W pierwszym etapie jest 30 zadań testowych, w drugim 7 zadań, z przy czym trzy wykraczają poza program szkoły średniej – informuje przewodniczącym komisji konkursowej dr Artur Wachowicz. Do finału przechodzi 20 osób, z nich wyłaniana jest trójka laureatów. O zwycięstwie decyduje suma punktów zdobytych w obu etapach.

Do współzawodnictwa startują najlepsi matematycy w swoich szkołach, przyciąga ich nie tylko zainteresowanie królową nauk, ale także chęć sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy. W ostatnich latach sukcesy odnosili głównie uczniowie z Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Kto zostanie tegorocznym laureatem dowiemy się w piątek 23 lutego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a na wszystkich uczestników dyplomy i upominki.

Jak podkreśla dr Wachowicz - Konkurs ma na celu popularyzację możliwości aplikacyjnych metod matematyki wśród uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego oraz integrację ze społecznością akademicką PŁ.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Matematyki oraz Koło Nauk Aktuarialnych PŁ. Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

HARMONOGRAM

czwartek 22 lutego 2018

Miejsce: Wydział Fizyki Technicznej, informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 219; bud. B14

8.15 - 8.45           Rejestracja uczestników

9.20 - 12.20         I etap zawodów finałowych, Aula Major oraz Aula Minor (parter)

14.00                   Ogłoszenie wyników I etapu, Aula Major (parter)

wtorek 18 lutego 2014

Miejsce: Budynek B-9 – „Trzech Wydziałów” Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 215

10.00 - 13.00      II etap konkursu, sala F-2

13.00 - 16.00      Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród, sala F-2.

Patron Konkursu - prof. Włodzimierz Krysicki był znany pokoleniom studentów jako autor podręczników szkolnych i akademickich, w tym najpopularniejszego do lat podręcznika "Analiza matematyczna w zadaniach", który w 2011 r. miał swoje 29. wydanie - drugim autorem był Lech Włodarski. Z Politechniką Łódzką był związany od jej powstania w 1945 r. Był prodziekanem Wydziału Włókienniczego w latach 1960-1969. W latach 1949-1952 był prezesem, a w latach 1953-1956 - wiceprezesem Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W 1995 roku nadano mu tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej. Prof. Włodzimierz Krysicki wypromował 12 doktorów. Zmarł w 2001 roku w wieku 96 lat - do końca swych dni aktywny naukowo, publikował nowe prace, uczestniczył w konferencjach i zjazdach.

Zapraszamy!

Data dodania:2018-02-19