PŁ i Rossmann Polska podpisały umowę o współpracy

Prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ i Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska podpisali 19 września w rektoracie PŁ umowę o współpracy. Obejmuje ona prowadzenie wspólnych projektów badawczych, płatne staże i stypendia.

Umowa jest przykładem realizacji ważnego dla gospodarki zadania, czyli ściślejszej integracji świata akademickiego z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Chcąc sprostać bieżącym i przyszłym potrzebom stojącym przed naszą uczelnią i firmą Rossmann, podejmujemy szerszą i ściślejszą współpracę na wielu różnych polach. Współpraca będzie miała charakter systematyczny i będzie polegać między innymi na inicjowaniu wspólnych projektów badawczych, wdrożeniowych i szkoleniowych, organizacji warsztatów, praktyk i staży studenckich, realizacji prac dyplomowych oraz prowadzenia badań naukowych.

– mówi rektor PŁ prof. Sławomir Wiak.

Politechnika Łódzka oraz firma Rossmann poza projektami naukowymi, będą współpracować również w obszarze praktyk i staży studenckich.

Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą z ludźmi młodymi, bo wiemy jak trudny bywa start w dorosłe, zawodowe życie. Już zatrudniamy i dalej chcemy pracować z najzdolniejszymi absolwentami Politechniki Łódzkiej. Rossmann jest na nich otwarty

– powiedział Marek Maruszak, prezes Rossmanna.

Więcej na temat zawartej umowy znajduje się na stronie "Życia uczelni" PŁ.

Data dodania:2019-09-19
Agnieszka Garcarek-Sikorska