PŁ w projekcie Narodowa Reprezentacja Akademicka

Do II edycji projektu MNiSW zakwalifikowano 38 uczelni, w tym Politechnikę Łódzką, która zajmuje II miejsce w klasyfikacji medalowej AMP.  Dofinansowanie umożliwi 10 osobom z PŁ realizowanie równocześnie kariery sportowej i nauki.

Logo projektu Narodowa Reprezentacja Akademicka, źródło - gov.pl

Na Politechnice Łódzkiej studiuje wielu znakomitych studentów-sportowców, którzy dzięki swoim międzynarodowym sukcesom będą mogli skorzystać z tego wsparcia.

- Jeśli chodzi o dyscypliny, jakie reprezentują studenci, którzy zakwalifikowali się do projektu to są to: lekkoatletyka (2), pływanie (3), skoki do wody (3), łucznictwo (1), karate (kumite) (1) - wyjaśnia dr Katarzyna Żywkińska-Rouba z Centrum Kształcenia PŁ.

Z dofinansowania MNiSW skorzystają: Mateusz Rzeźniczak - lekkoatletyka, Mateusz Wójcik - lekkoatletyka, Marcel Wągrowski - pływanie, Andrzej Rzeszutek - skoki do wody, Kaja Skrzek - skoki do wody, Kacper Lesiak - skoki do wody, Kamil Kazimierczak - pływanie, Paulina Piechota - pływanie, Magdalena Śmiałkowska - łucznictwo, Dorota Banaszczyk - karate (kumite).

Projekt Narodowa Reprezentacja Akademicka jest skierowany do studentów-sportowców. Dzięki dofinansowaniu zajęć dydaktycznych z MNiSW, możliwa będzie indywidualna organizacja studiów w ciągu całego roku kalendarzowego dla najlepszych zawodników - klasy mistrzowskiej i międzynarodowej.

Data dodania:2020-12-30
Małgorzata Trocha