PŁ na podium w klasyfikacji medalowej AMP

Politechnika Łódzka odniosła sukces w prestiżowej kwalifikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski - zajęła drugie miejsce. Sportowcy PŁ zdobyli 33 medale, w tym 13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych. Uroczystą Galę wręczenia statuetek rozpoczął wirtualny występ Akademickiego Chóru PŁ wykonującego Gaudeamus Igitur.

Gala sportu AMP, na zdj. rektorzy profesorowie (od prawej): Krzysztof Jóźwik (PŁ), Arkadiusz Mężyk (PŚ), Radosław Dobrowolski (UMCS), Alojzy Nowak (UW), Krzysztof Wilde (PG)

Obecny na Gali rektor prof. Krzysztof Jóźwik powiedział po odebraniu pięknej statuetki autorstwa rzeźbiarza Adama Fedorowicza:

– Trzymanie tej ważącej 8 kilogramów rzeźby to dla mnie przyjemny wysiłek. Dziękuję studentom i organizatorom życia sportowego w Politechnice Łódzkiej ich dokonań w tym trudnym roku i tak ogromnego sukcesu. Doceniam znakomite wyniki wszystkim sportowców z polskich uczelni.

W klasyfikacji generalnej AMP zwyciężyła Politechnika Gdańska, która wyprzedziła Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Śląską.

W trakcie Gali dodatkowo uhonorowano obchodzącą 75-rocznicę powołania Politechnikę Łódzką. Prezes AZS - prof. Alojzy Nowak przekazał życzenia i pamiątkową plakietę rektorowi prof. Krzysztofowi Jóźwikowi, który dziękując mówił – Moim pragnieniem jest, aby obok badań i nowoczesnego kształcenia, sport akademicki odgrywał w naszej uczelni istotną rolę. Europejskie igrzyska studenckie EUSA Games 2022 organizowane między innymi przez Politechnikę Łódzką będą najlepszym przykładem tego, że sport w Łodzi ma swoje poczytne miejsce.

Gala Sportu Akademickiego miała pierwotnie odbyć się w październiku w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Ze względu na pandemię plany uległy zmianie i tegoroczne podsumowanie zmagań sportowych odbyło się online, we wtorek 15 grudnia.

Data dodania:2020-12-16
Małgorzata Trocha