75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

PŁ na Perspektywy Women in Tech Summit



Politechnika Łódzka jest partnerem akademickim międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2019, największego tego typu wydarzenia w Europie skierowanego do kobiet.

 

Reklama konferencji Perspektywy Women in Tech Summit

 

13 i 14 listopada odbywa się w Warszawie druga edycja konferencji, która zgromadziła 6 tys. uczestników i uczestniczek. Wydarzenie powstało we współpracy partnerskiej z największym na świecie firmami technologicznymi. W konferencji biorą udział utalentowane kobiety z Europy i Azji Centralnej - w tym studentki, przedstawicielki środowiska akademickiego i branży IT oraz ekspertki świata innowacji.


Konferencję otworzyła  znakomita fizyczka Sabrina Gonzalez Pasterski z Harvardu, uznawana za współczesnego "nowego Einsteina". Wśród 150 mówców są szefowie globalnych firm technologicznych sektora IT (w tym Intel, Google, Microsoft, Cisco, Electrolux, Ericsson, Facebook, Siemens) i badacze (z IEEE, Stanford, Harvard, MIT).

 

 

Stoisko PŁ na Women in Tech Summit

Politechnika Łódzka, jako partner akademicki ma swoje stoisko na konferencji, w której uczestniczy kilkadziesiąt studentek z PŁ. Rektor, prof. Sławomir Wiak bierze udział w panelu na temat technologii 5G.

 

Głównym celem organizatorów konferencji Women in Tech Summit jest wsparcie procesów innowacyjności w obszarze IT i nowych technologiach, a także międzynarodowa promocja Polski jako miejsca edukacji informatycznej wysokiej jakości.


Data dodania:2019-10-24
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Pliki do pobrania

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE