Pierwszy Kongres Bibliotek Szkół Wyższych na PŁ

Prawie 170 osób z całej Polski weźmie udział w I Kongresie Bibliotek Szkół Wyższych. Politechnika Łódzka jest głównym organizatorem wydarzenia.

Grafika I Kongresu Bibliotekarzy

Przez trzy dni, od 12 do 14 czerwca Łódź będzie miejscem dyskusji na najbardziej aktualne tematy dotyczące m.in. współpracy i integracji środowiska bibliotekarzy szkół wyższych. Uroczyste otwarcie Kongresu (12.06) i pierwszy dzień obrad zaplanowano na Politechnice Łódzkiej, w auli Instytutu Fizyki, a dwa nastepne na Uniwersytecie.

- Podczas spotkań będziemy dyskutować m.in. o tym czym dysponujemy i jakie są nasze oczekiwania. Będziemy rozmawiać o wybranych aspektach zarządzania bibliotekami i nowym prawie o szkolnictwie wyższym. O dostępie do informacji, o zasobach bibliotek, a także o nowych grupach odbiorców, usługach, zadaniach i obszarach współpracy - mówi Elżbieta Skubała, dyrektor Biblioteki PŁ.

Organizatorami Kongresu oprócz Biblioteki PŁ są: Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego, Centrum Informacyjno-Biblioteczne UMED w Łodzi, Wyższe Szkoły Bankowe, Stowarzyszenie EBIB.

Więcej informacji  o wydarzeniu na stronie Kongresu.

Plakat Kongresu Bibliotekarzy na PŁ

Data dodania:2019-06-11