Odznaczenia dla pracowników, tytuły dla studentów

Będzie to uroczystość szczególnie przeżywana przez tych, którzy zostaną nagrodzeni za zaangażowanie w pracę oraz twórczą pasję, przyczyniające się do sukcesów Politechniki Łódzkiej. Dla władz PŁ to także wydarzenie dużej wagi, bowiem przyznanie odznaczeń państwowych jest momentem uhonorowania osób ważnych dla dalszego rozwoju uczelni.

Uroczyste posiedzenie Senatu związane z wręczeniem odznaczeń pracownikom oraz wyróżnień dla najlepszych studentów odbędzie się w środę, 15 listopada. Gala organizowana w Sali widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a) rozpocznie się o godz. 11:00.

Cztery osoby zostaną odznaczone Srebrnym Krzyżem Zasługi. Medale Komisji Edukacji Narodowej zostaną wręczone 19 pracownikom, a kolejnych 45 otrzyma Medale za Długoletnią Służbę, w tym 16 Medal Złoty, 11 Medal Srebrny i 18 Medal Brązowy.

Wyróżnieniem nadawanym decyzją Senatu Politechniki Łódzkiej jest odznaka Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej, otrzyma ją 27 osób.

Po raz pierwszy w historii uczelni zostaną wręczone Medale za Zasługi dla Tradycji Politechniki Łódzkiej. Otrzyma je 13 osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju Muzeum PŁ oraz pielęgnowania pamięci o początkach uczelni i jej rozwoju na przestrzeni minionych lat.

Politechnika Łódzka docenia nie tylko osoby z długim stażem pracy, ale także studentów, którzy są na początku swojej drogi, ale już odnoszą naukowe sukcesy. 14 najlepszym zostanie wręczone wyróżnienie Student Roku.

Uroczystość zakończy się muzycznym akcentem.

Data dodania:2017-11-09
Ewa Chojnacka