Nowy partner Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka oraz techniczny oddział londyńskiej firmy UNIT9 działający pod nazwą Le Polish Bureau będą współpracować. Umowa w tej sprawie została podpisana na PŁ 27 lutego.

wspolpraca_z_le_polish_bureau

Dokument podpisali: prorektor ds. innowacji i rozwoju PŁ -  prof. Dariusz Gawin oraz Maciej Zasada – założyciel firmy Le Polish Bureau, absolwent informatyki na PŁ. Współpraca ma dotyczyć wymiany wiedzy, a także wspierania studentów oraz początkujących przedsiębiorców uczestniczących we wspólnych inicjatywach naukowych i kulturalnych.

Obie strony umowy uzyskały tytuł Partnera, który zobowiązuje je do wzajemnej promocji podejmowanej współpracy. Planowane są wspólne spotkania, warsztaty i szkolenia. Najzdolniejsi informatycy PŁ mogą liczyć na staże i praktyki.

UNIT9 to założona w Londynie w 1996 roku interaktywna firma produkcyjna realizująca innowacyjne i zaawansowane technologicznie elementy globalnych kampanii reklamowych dla największych na świecie agencji i ich klientów (m.in. Google, Nike, Samsung, Adidas, Reebok, Disney, Adobe, Sony, Calvin Klein, Pepsi, Audi, IBM, Lexus, Mercedes). Firma tworzy interdyscyplinarne projekty będące na styku wielu światów: digital, filmu, instalacji interaktywnych, VR / AR oraz sztucznej inteligencji. Skupia ponad 150 osób na całym świecie (około 40 w Polsce: Łodzi i Warszawie).

Dodatkowa informacja na temat nowej współpracy w Biuletynie Informacyjnym PŁ Życie Uczelni.

Data dodania:2019-02-28
Małgorzata Trocha