Nowi absolwenci Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera

W sobotę 8 czerwca 2019 r. odbędzie się uroczystość zamknięcia II edycji projektu Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera - jednej ze sztandarowych inicjatyw Politechniki Łódzkiej, tworzonej przy współpracy z Ambasadą Francji w Polsce oraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Agence Universitaire de la Francophonie (AUF).

Przebieg i rezultaty I edycji FAMI spotkały się z ogromnym uznaniem ze strony uczestników, ich rodziców i nauczycieli oraz środowiska frankofońskiego w Polsce. Głównym celem tegorocznej Akademii, tak jak w roku poprzednim, pozostawała popularyzacja kultury i języka francuskiego, w połączeniu z nauką zasad myślenia projektowego, tak pożądanego na współczesnym rynku pracy. Tym razem w inicjatywę zaangażowało się nie tylko znacznie więcej szkół, ale również najważniejsze koła naukowe Politechniki Łódzkiej, takie jak Raptors (m.in. projekt łazik marsjański), Lodz Solar Team (solarny samochód osobowy do jazdy miejskiej) czy GUST Project (przydomowe turbiny wiatrowe).

Podczas sobotniej uroczystości 30 absolwentów FAMI podzielonych na grupy zaprezentuje projekty, stworzone pod okiem nauczycieli akademickich przy pomocy metody Design Thinking. W tym roku tematem zmagań uczniów stał się temat „Zrównoważone miasto Łódź”. Skąd taki pomysł?

– FAMI to projekt, którego patronką jest Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jednym z jego założeń jest tworzenie nowatorskich koncepcji, które mogą przyczynić się do rozwoju naszego miasta. Tak było w ubiegłym roku, kiedy to tematem prac uczniów było „Łódź – Smart City” i tak jest również tym razem. Uczestnicy tej edycji FAMI wykazali się niezwykłą kreatywnością. Powstały projekty, takie jak „Fabryka Czystości”, „Miejski Ogródek” czy „Kampania Społeczna Pozytywnego Myślenia” – podsumowuje Sylwia Frydrychowska-Celmer, koordynatorka FAMI w IFE PŁ.

Zapraszamy Państwa na uroczystość zakończenia

II edycji Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera,

która rozpocznie się w sobotę, 8 czerwca 2019 roku o godzinie 9:30

w auli Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej

przy ul. Żwirki 36.

Podczas uroczystości głos zabiorą między innymi

dr inż. Dorota Piotrowska – dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej

oraz Christophe Paoli – Attache ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej Ambasady Francji w Polsce.

Będzie również możliwość rozmowy z dyrektorami szkół, nauczycielami oraz uczestnikami Akademii.

Data dodania:2019-06-07
Ewa Chojnacka