75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Naukowcy z PŁ współtworzą bazę wiedzy o COVID-19Naukowcy z Instytutu Inżynierii Materiałowej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej, wspólnie z badaczami z Niemiec i Włoch oraz spółką Bionanopark w Łodzi, tworzą bazę wiedzy o diagnostyce i leczeniu COVID-19.
 

Badania

 

Dzięki bazie COVID-TREAT lekarze nie muszą tracić cennego czasu na samodzielne przeszukiwanie literatury. Pracownicy służby zdrowia zaangażowani w walkę o życie i zdrowie pacjentów zakażonych wirusem, mają teraz ułatwiony dostęp do najnowszych publikacji naukowych dotyczących zarówno diagnostyki, jak i leczenia tej choroby.

 

Dla ułatwienia poszukiwania informacji literatura podzielona została na osiem klastrów tematycznych, w których znaleźć można tytuł publikacji, autorów oraz dostęp do treści poprzez system DOI (Digital Object Identification). Baza zawiera informacje z różnych żródeł, dotyczące najnowszych metod leczenia COVID-19.

 

Baza danych COVID-TREAT zainicjowana została przez Hamburg University of Applied Sciences, a partnerami projektu są: Zakład Biofizyki Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, Bionanopark, Urbino University, Włochy.
 

Dostęp do bazy COVID-TREAT jest otwarty, wystarczy wypełnić krótki formularz informacyjny.


Data dodania:2020-05-06
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE