Naukowcy z PŁ współtworzą bazę wiedzy o COVID-19

Naukowcy z Instytutu Inżynierii Materiałowej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej, wspólnie z badaczami z Niemiec i Włoch oraz spółką Bionanopark w Łodzi, tworzą bazę wiedzy o diagnostyce i leczeniu COVID-19.

Badania

Dzięki bazie COVID-TREAT lekarze nie muszą tracić cennego czasu na samodzielne przeszukiwanie literatury. Pracownicy służby zdrowia zaangażowani w walkę o życie i zdrowie pacjentów zakażonych wirusem, mają teraz ułatwiony dostęp do najnowszych publikacji naukowych dotyczących zarówno diagnostyki, jak i leczenia tej choroby.

Dla ułatwienia poszukiwania informacji literatura podzielona została na osiem klastrów tematycznych, w których znaleźć można tytuł publikacji, autorów oraz dostęp do treści poprzez system DOI (Digital Object Identification). Baza zawiera informacje z różnych żródeł, dotyczące najnowszych metod leczenia COVID-19.

Baza danych COVID-TREAT zainicjowana została przez Hamburg University of Applied Sciences, a partnerami projektu są: Zakład Biofizyki Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, Bionanopark, Urbino University, Włochy.

Dostęp do bazy COVID-TREAT jest otwarty, wystarczy wypełnić krótki formularz informacyjny.

Data dodania:2020-05-06
Małgorzata Trocha