75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Nauka Movi(e)

2018-05-30

Nauka movi(e) o elektromobilności

Elektromobilność - to temat szeroko komentowany w ostatnim czasie. Ale to także obszar badań naukowców Politechniki Łódzkiej, które przekładają się na konkretne rozwiązania stosowane w przemyśle. Opowiada o nich prof. Łukasz Szymański z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.  
więcej
2018-05-23

Nauka movi(e) o lokalizatorze dla nurków

Studenci Politechniki Łódzkiej będą reprezentować Polskę w finałach światowych Imagine Cup, które odbędą się w lipcu w Seattle w Stanach Zjednoczonych. O zwycięskim rozwiązaniu, nowatorskim lokalizatorze dla nurków rekreacyjnych, mówią członkowie zespołu Wavy.  
więcej
2018-05-16

Nauka movi(e) - zobaczyć dźwięk

Na Politechnice Łódzkiej opracowano nowatorski system odczytywania kolorów przy pomocy dźwięków. Oparty on jest o sensor ruchu i algorytm mapowania obrazów na dźwięk. O innowacyjnym rozwiązaniu dla niewidowych oraz niedowidzących mówią jego twórcy, dr inż. arch. Rafał Szrajber, dr inż. Radosław Bednarski i mgr inż. Damian Jóźwiak z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.  
więcej
2018-06-06

Nauka movi(e) o architektoniczno-urbanistycznym projekcie dla historycznego centrum miasta

Patrycja Pałągiewicz i Marta Wróbel, studentki III roku architektury Politechniki Łódzkiej zdobyły pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Studenckim Konkursie Urbanistyczno-Architektonicznym La ville à la limite de la métropole - Miasto na granicy metropolii. Zwycięski projekt powstał pod kierunkiem dr. inż. arch. Włodzimierza Witkowskiego. O międzynarodowym sukcesie i proponowanych rozwiązaniach opowiadają autorzy.  
więcej
2018-05-09

Nauka movi(e) o polskim rynku energetycznym

Prof. Władysław Mielczarski z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ jest cenionym ekspertem w zakresie rynku energetycznego. Naukowiec przedstawia ocenę sytuacji energetycznej w Polsce i komentuje jej rozwój w przyszłości.  
więcej
2018-04-25

Nauka movi(e) o innowacyjnych tkaninach dla rolnictwa

Dr Mirosława Prochoń z Wydziału Chemicznego PŁ jest jedną z autorek innowacyjnej włókniny, która odpowiada na wiele potrzeb rolnictwa i ogrodnictwa. Na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2017 wynalazek BioEcoFab – materiał celulozowo–elastomerowy został nagrodzony złotym medalem.  
więcej

Strony

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE