Największa ścianka wspinaczkowa w Zatoce Sportu PŁ wkrótce będzie gotowa

To będzie jedna z największych w Polsce ścianek wspinaczkowych - 17 metrów wysokości i 30 m szerokości. W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej trwają prace przy jej montażu. Będzie można na niej trenować wspinaczkę na czas oraz prowadzenie.

- Na ściance do prowadzenia zaproponujemy ok. 60 stanowisk asekuracyjnych, co pozwoli na ułożenie ponad 200 linii wspinaczkowych – od najłatwiejszych dla całkowitych laików i dzieci, do dróg wspinaczkowych oraz zawodników najwyższej światowej rangi – informuje Marcin Maciągiewicz, prezes firma Suzano, wykonawca oraz operator Centrum Wspinaczkowego Fiord w Zatoce Sportu PŁ. - Dysponować będziemy również ścianą do konkurencji wspinaczki na czas. Będzie ona zgodna z normami IFSC, czyli międzynarodowej federacji wspinaczki sportowej. Będzie można na niej rozgrywać zawody różnej rangi, nawet o randze mistrzowskiej.

Otwarcie tej części ścianki wspinaczkowej jest planowane w pierwszej połowie lutego.

Pod koniec marca do użytku oddana zostanie ścianka boulderowa. - To nowa, coraz popularniejsza, dyscyplina wspinaczkowa, polegająca na pokonywaniu krótkich „problemów” wspinaczkowych na niskich, maksymalnie 4-metrowych, ściankach i trawersach bez asekuracji. Na takich niskich ściankach można się świetnie uczyć techniki wspinaczkowej oraz przeprowadzać zawody w tej dyscyplinie - mówi dyrektor Zatoki Sportu PŁ, Witold Nykiel.

Data dodania:2018-01-05
Małgorzata Trocha