Nabór wniosków na English Teaching Assistants

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta (PAKF) ogłasza nabór na goszczenie przez uczelnie stypendystów PAKF w kategorii Fulbright English Teaching Assistants (ETAs) w roku akademickim 2017/18.

Fulbright English Teaching Assistantship to roczne stypendium przeznaczone dla absolwentów amerykańskich uczelni wyższych na asystowanie lub samodzielne prowadzenie zajęć z języka angielskiego.

English Teaching Assistants są przygotowani do samodzielnego prowadzenia zajęć.

Formy wsparcia dla ETA:

• zakwaterowanie:

Nieodpłatnie zakwaterowanie stypendysty na czas trwania stypendium w domu asystenta z własną łazienką oraz dostępem do kuchni lub w prywatnym mieszkaniu (nie obligatoryjne). Uczelnia, może zagwarantować zakwaterowanie ( i pokryć koszt), ale nie jest to obligatoryjne. Może tylko pomóc w znalezieniu zakwaterowania.

• opiekun:

- zapewnienie opiekuna udzielającego merytorycznego oraz praktycznego wsparcia stypendyście podczas realizacji stypendium w instytucji goszczącej.

• warunki do pracy

- zapewnienie stypendyście pakietu biurowego na uczelni umożliwiającego przygotowanie materiałów na zajęcia.

• nauka języka

Umożliwienie stypendyście uczęszczania na nieodpłatne lekcje języka polskiego.

• inne formy wsparcia

- w zależności od potrzeb stypendysty i możliwości uczelni.

• wynagrodzenie

- uczelnie nie są zobowiązane do płacenia English Teaching Assistant pensji. Stypendysta posiada stypendium Fulbrighta na pokrycie kosztów swojego pobytu w Polsce.

Wnioski zgłoszeniowe przyjmowane są do 28 marca 2017 r.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się w załączniku.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej.

Pytania można kierować do Pani Aleksandry Matuszewskiej: aleksandra.matuszewska@fulbright.edu.pl, +48 534 217 213.

Data dodania:2017-03-15
Agnieszka Garcarek-Sikorska