Na PŁ spotkali się finaliści gry Wielton GO

Na Politechnikę Łódzką przyjechało 50 finalistów, aby wziąć udział w zakończeniu interaktywnej gry Wielton GO. Najlepsi z nich otrzymali w nagrodę rowery i niezbędne do nich akcesoria (fotorelacja).

Finał konkursu "Wielton GO".

We wtorek (3.12) odbyło się spotkanie młodzieży z Wielunia z udziałem rektora PŁ - prof. Sławomira Wiaka i prezesa zarządu spółki Wielton - Mariusza Golca, po którym wręczono nagrody zwycięzcom.

W grze Wielton GO wzięło udział ponad 200 uczniów, z których 50 najlepszych spotkało się na łódzkim finale. Troje z nich otrzymało w nagrodę rowery i niezbędne do nich akcesoria. Zwycięzcą konkursu został Piotr Szkudlarek z II LO. Kolejne miejsca zajęły Monika Kalemba i Aleksandra Preś, obie z Zespołu Szkół nr 1.

Gra była skierowana do uczniów wieluńskich szkół ponadpodstawowych. Powstała we współpracy z Politechniką Łódzką. Jej celem była budowa i sprzedaż z zyskiem wirtualnej naczepy. Interaktywność gry miała pokazać młodzieży, jak wygląda praca w firmie Wielton.

Przekazanie robota dla PŁ, przez firmę Wielton, fot. Jacek SzabelaStudenci PŁ też skorzystali na tej wizycie. Firma Wielton, w ramach współpracy z uczelnią, przekazała robota przemysłowego Panasonic do laboratorium dydaktycznego Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ.

Robot manipulacyjny YA-1 AR81 Manipulator to rodzaj mechanicznej dłoni, która jest niezastąpiona w wielu automatycznych procesach, wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastąpienie dłoni ludzkiej. Posłuży do prowadzenia zajęć laboratoryjnych ze studentami na różnych kierunkach. Początkowo zostanie on wykorzystany na kierunku mechatronika w ramach laboratorium z podstaw mechatroniki.

Firma Wielton SA należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie. Ma zakłady we Włoszech, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Więcej w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.

Data dodania:2019-11-29
Małgorzata Trocha
Finał konkursu "Wielton GO".