Mecz na szczycie waterpolo: Politechnika Łódzka gra z Legią

Siedemnastokrotni mistrzowie Polski – Politechnika Łódzka ŁSTW Ocmer – od tego sezonu swoje mecze domowe będą rozgrywać w Zatoce Sportu PŁ. Pierwszy dwumecz w roli gospodarza rozegrają w najbliższy weekend 25-26 listopada ze słynną Legią Warszawa.

Będą to spotkania na szczycie tabeli ekstraklasy piłki wodnej. Po trzech kolejkach sezonu łodzianie są liderami z kompletem zwycięstw. Legia zajmuje drugie miejsce ze stratą czterech punktów do ŁSTW. Jej najlepszym zawodnikiem jest pozyskany przed sezonem z niemieckiej ligi Bartłomiej Szymański. Z 33 golami jest w tym momencie liderem klasyfikacji strzelców - informuje Arnold Lorenc z Zatoki Sportu PŁ.

Mecz waterpolo, fot. arch. organizatora

Jak informują organizatorzy gracze Politechniki Łódzkiej mają w swoim składzie Piotra Michalskiego, który na swoim koncie zgromadził już 28 goli. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek dwóch najlepszych snajperów ligi.

Poziom ligi bardzo się wyrównał. Nie ma już słabych drużyn, co gwarantuje dużą widowiskowość meczów – zapowiada Edward Kujawa, prezes Politechnika Łódzka ŁSTW Ocmer i dodaje: - Po otwarciu Zatoki Sportu każde zawody w niej organizowane to sportowe święto. Wygrywając mecze, chcielibyśmy dołączyć się do budowania wspaniałej atmosfery w tym obiekcie.

Pierwszy mecz rozpocznie się w sobotę, 25 listopada, o godzinie 19:00. Drugi, dzień później (26.11) o 13:00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy szczególnie pracowników i studentów do dopingowania politechnicznej drużyny w tych pojedynkach.

Data dodania:2017-11-23
Małgorzata Trocha
Zawodnicy waterpolo podczas gry, fot. arch. organizatora.