75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Nasze sukcesy

Badania
2020-03-19

Naukowcy PŁ liderami dwóch międzynarodowych projektów

Wśród ogłoszonych laureatów konkursu organizowanego przez sieć - ERA.NET, finansującą badania z obszaru nauk o materiałach oraz inżynierii materiałowej są dwa projekty z Politechniki Łódzkiej: AnBaCo kierowany przez dr inż. Annę Karczemską z Instytutu Maszyn Przepływowych oraz TRAVEL zarządzany przez prof. Tomasza Czyszanowskiego z Instytutu Fizyki.  
więcej
Prof. Beata Kolesińska otrzymuje nominację z rąk Prezydenta RP Prof. Beata Kolesińska otrzymuje nominację z rąk Prezydenta RP foto: Justyna Frączyk
2020-03-09

Nominacja dla profesor z PŁ

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył 4 marca akty nominacyjne 76 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Z Politechniki Łódzkiej nominację otrzymała prof. Beata Kolesińska z Wydziału Chemicznego.  
więcej
Nagrodę dla PŁ odebrała dr Agnieszka Garcarek-Sikorska z działu Promocji, fot. Aleksandra Pawlik
2020-03-09

PŁ z nagrodą Genius Universitatis 2020

Podczas zakończonego w Warszawie XXXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2020, Politechnika Łódzka została nagrodzona w konkursie na kreatywną kampanię szkoły wyższej, za organizację Dnia Liczby Pi.  
więcej
Rektorat Politechniki Łódzkiej
2020-03-02

6. pozycja PŁ w rankingu studiów inżynierskich

Politechnika Łódzka znalazła się na szóstym miejscu, ex aequo, z Politechniką Wrocławską w rankingu EngiRank -  European Ranking of Engineering Studies przygotowanym przez Fundację Perspektywy we współpracy z Foundation for the Development of the Education System – FRSE.
więcej

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE