Kto wystąpi podczas 44. festiwalu YAPA?

W tym roku na scenie Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej zaprezentuje się ponad 30 zespołów. Obok tych, które wezmą udział w konkursie, wystąpią również prawdziwe legendy piosenki studenckiej, poetyckiej i folkowej.

Już piątkowy koncert otwarcia (8.03) zapowiada się wyjątkowo. Jedną z najbardziej wyczekiwanych niespodzianek jest występ Domu o Zielonych Progach. 17 lat temu, niedługo po powstaniu grupy, wystąpiła na YAPIE i wywalczyła pierwsze miejsce i nagrodę publiczności. Od tamtej pory publiczność, nie tylko yapowa, pokochała ją. Górskie koncerty w ich wykonaniu przyciągają tysiące widzów. Na swoim koncie mają już kilka płyt.

Kolejnym mocnym akcentem jest sobotni koncert galowy (9.03), podczas którego na scenie pojawią się prawdziwe legendy piosenki. Chodzi o Lubelską Federację Bardów – jedną z najważniejszych formacji piosenki poetyckiej w Polsce. Na YAPIE będą obchodzić jubileusz 20-lecia swojego istnienia.

Po raz pierwszy w Łodzi zostanie również zaprezentowany program Morawska Brama w wykonaniu Chwili Nieuwagi i Kuby Blokesza, na który składają się wyjątkowe piosenki zza południowej granicy. Wśród wykonawców pojawi się też zespół pamiętający Yapę z lat 70., czyli Mikroklimat, a także najmłodszy skład tegorocznej edycji – zwycięzcy zeszłorocznej edycji Przeglądu Jan i Klan.

Data dodania:2019-03-01
Małgorzata Trocha