Konkurs o Nagrodę Profesora Tadeusza Kotarbińskiego

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego ogłasza III edycję Konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego. Nagroda ta, ustanowiona w roku siedemdziesięciolecia Uniwersytetu Łódzkiego, przyznawana jest za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.

Do konkursu może zostać zgłoszona praca, która została opublikowana w języku polskim lub języku podstawowym dla danej dziedziny przez wydawnictwo działające na rynku krajowym oraz  została opublikowana w 2016 roku i jest to jej pierwsze wydanie.

Prace należy zgłaszać do 28 kwietnia 2017 r. na adres: Biuro Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Narutowicza 68,90-136 Łódź, przesyłając 1 egzemplarz pracy (dotyczy także prac opublikowanych w postaci elektronicznej) wraz z pisemną rekomendacją kierownika jednostki zgłaszającej.

Do pracy należy dołączyć zgodę wydawcy na wykorzystanie okładki książki oraz jej opisów marketingowych pochodzących z ogólnodostępnych źródeł do celów promocyjno-marketingowych.
Spośród prac zgłoszonych w pierwszym etapie konkursu Kapituła nominuje do Nagrody nie więcej niż pięć, a ich autorzy zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu, w którym po przeprowadzeniu rozmowy z autorem Kapituła dokona wyboru laureata.

Więcej informacji o Konkursie oraz Regulamin można znaleźć na stronie www.nagrodakotarbinskiego.uni.lodz.pl

Data dodania:2017-02-22
Małgorzata Trocha