I Komunikat w sprawie epidemii koronawirusa

Budynek Trzech Wydziałów PŁ, Lodex, fot. archirum PŁ

W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji epidemiologicznej informujemy, że decyzją Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 26.02., w okresie od 2 do 15 marca br. studenci polscy wszystkich form i kierunków studiów na PŁ podróżujący w lutym br. do: Chin, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Wietnamu, Malezji, Makau, Hongkongu, Filipin, Japonii, Iranu, Włoch, Francji, Austrii oraz studenci obcokrajowcy przyjeżdżający do PŁ w ramach programów wymiany międzynarodowej są zwolnieni z odbywania wszystkich form zajęć zaplanowanych w uczelni.

Plakat ogólny dot. ochrony przed koronawirusemNieobecność na zajęciach zostanie usprawiedliwiona na podstawie przedstawienia właściwemu prodziekanowi ds. studenckich dokumentów podróży (bilety, rachunki) poświadczających pobyt w ww. krajach.

Władze uczelni zwracają się z prośbą do wszystkich studentów, w szczególności osób, które odbyły w miesiącu lutym podróże zagraniczne o śledzenie swego stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów (wysoka gorączka, kaszel) prosimy o niezwłoczne skontaktowanie się drogą e-mailową lub telefoniczną z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Łodzi: psse@psselodz.pl; tel.; +48 42 253 99 92 (w dni robocze w godzinach 7:30-15:00) lub +48 600 241 646 (po godz. 15:00 i w dni wolne od pracy).

Prorektor ds. studenckich Politechniki Łódzkiej

dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ