Kolejny cykl Otwartych Seminariów Naukowych na PŁ

Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji (ZIP) PŁ zaprasza na drugi cykl Otwartych Seminariów Naukowych Człowiek-Biznes-Technologie. Najbliższe spotkanie z Magdą Madejską, autorką głośnej w środowisku łódzkim książki "Aleja Włókniarek", odbędzie się 25 października (czwartek) o godz. 16.00,  w budynku Lodexu, ul. Wólczańska 215, bud. B9, sala 418.

- Z  Martą Madejską będę rozmawiała o łódzkich włókniarkach i włókniarzach, specyfice pracy w łódzkim przemyśle, transformacji gospodarczej, politycznej i społecznej oraz sposobach pamiętania lub niepamiętania przemysłowej historii miasta. Miejsce  rozmowy jest nieprzypadkowe, to była fabryka Schweikerta, a obecnie Budynek Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej, który w historii miasta ma swoje miejsce - wyjaśnia dr hab. Edyta Pietrzak z Wydziału ZIP PŁ, która poprowadzi rozmowę.

Mata Madejska – z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu asystentka muzealna, z pasji pisarka i dziennikarka. Od 2010 roku związana ze Stowarzyszeniem Topografie, w którym zajmuje się głównie projektami dotyczącymi historii mówionej. Od 2017 roku zastępczyni redaktor naczelnej Łódzkiej Gazety Społecznej „Miasto Ł”. Pracuje w Centrum Muzeologiczym Muzeum Sztuki w Łodzi.

Plakat Magda Madejska na PŁ

W linku znajdują się propozycje wykładów i spotkań w drugim cyklu, zaplanowanych aż do lutego 2019 r.

Data dodania:2018-10-22
Małgorzata Trocha