Kolejna edycja – Mieszkania dla studenta i absolwenta

Można składać wnioski w programie „Mieszkanie komunalne dla zdolnego studenta i absolwenta”. Organizatorem jest Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi.

Uprawnionymi do udziału w programie są:

• studenci ostatniego roku szkół wyższych oraz absolwenci uczelni w Łodzi, którzy nie ukończyli 30 r. życia w momencie składania wniosku oraz są rekomendowani przez rektora swojej uczelni,
  • studenci i absolwenci łódzkich szkół wyższych, którzy chcą zamienić dotychczas zajmowany lokal mieszkalny (wynajmowany na czas pracy) na inny lokal,

którzy mieszkają i pracują na terenie Miasta Łodzi.

W celu uzyskania rekomendacji, wnioskodawca składa prośbę do rektora (wg wzoru z załącznika) o udzielenie rekomendacji wraz z wymaganymi dokumentami:

a) informacji o średniej ważonej ocen,

b) potwierdzonej kopii dyplomu doktorskiego wraz z potwierdzoną kopią zaświadczenia o ukończeniu studiów doktoranckich w PŁ,

c) potwierdzonej kopii dyplomu ukończenia studiów I i II w PŁ,

d) potwierdzonej kopii dyplomu doktorskiego wraz z potwierdzoną kopią dyplomu ukończenia studiów II stopnia lub studiów jednolitych w PŁ;

• oraz dokumentami potwierdzającymi uzyskane osiągnięcia (w przypadku absolwentów za cały okres studiów, w przypadku studentów ostatniego roku studiów I, II i III stopnia za dotychczasowe zaliczone lata studiów):

a) publikacje i prace dyplomowe, magisterskie zgłoszone do konkursu, osiągnięcia naukowe absolwenta/studenta, nagrody, wyróżnienia, znaczące zasługi w dziedzinie kultury i sztuki,

b) udział lub kierownictwo w projektach badawczych, artystycznych, innowacyjnych międzynarodowych, przedsięwzięciach o charakterze interdyscyplinarnymi projektowych,

c) zgłoszenie patentu w Urzędzie Patentowym lub u Rzecznika Patentowego.

Prośbę o udzielenie rekomendacji rektora oraz wymienione wyżej dokumenty w podpisanej teczce prosimy składać w Dziale Spraw Studenckich, w pokoju 103 w nieprzekraczalnym terminie do 29 stycznia 2020 r.

Udzieloną rekomendację rektora wnioskodawca odbierze osobiście w tym samym miejscu 4 lutego 2020 roku.

Szczegółowe zasady udzielania rekomendacji rektora PŁ znajdują się w załączniku.

Po uzyskaniu rekomendacji rektora, kandydat składa właściwy wniosek (o oddanie w najem lokalu mieszkalnego) wraz z wymaganymi dokumentami w Kancelarii Zarządu Lokali Miejskich przy ul. al. Kościuszki 47 w Łodzi, w terminie do 7 lutego 2020 r.

Szczegółowe informacje o programie można uzyskać na stronie internetowej oraz pod nr telefonu 42 628-70-21; 42 628-71-17.

Na potrzeby programu wyodrębniono 6 lokali mieszkalnych w budynkach wyremontowanych w ramach programu „Miasto Kamienic”.

Data dodania:2020-01-16
Agnieszka Garcarek-Sikorska