Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Jubileuszowa wystawa w Galerii Biblio-Art PŁPonad 70 wystaw odbyło się w Galerii Biblio-Art w Bibliotece PŁ w ciągu dziesięciu lat jej działalności. Jedna z największych politechnicznych galerii (16.01.) obchodziła jubileusz. Z tej okazji przygotowała wyjątkową wystawę wybranych blisko 30 wystawców, którzy w minionej dekadzie prezentowali się w Galerii Biblio-Art (fotorelacja) .

 

- Prace, które pokazujemy na jubileuszowej ekspozycji pochodzą z wystaw indywidulanych oraz zbiorowych. Są to: malarstwo, fotografia, grafika, tkanina, rzeźba. Nie zabraknie też plakatów z wystaw studentów, którzy często i chętnie prezentują tu swój dorobek - wyjaśniała Barbara Balwicka, opiekunka Galerii. Na wystawie znalazły się prace znanych twórców, profesorów m.in.: Włodzimierza Cygana, Gabriela Kołata, Lesława Miśkiewicza, Andrzeja Nawrota.

 

Obecny na jublileuszu prof. Ireneusz Zbiciński - prorektor ds. nauki w PŁ, dziękował w imieniu władz uczelni organizatorkom wystaw oraz wszystkim wystawcom, za możliwość obcowania ze sztuką, za kształtowanie wrażliwości wśród inżynierów.

 

Galeria zaczynała swoją działalność 10 lat temu z przeznaczeniem prezentacji dorobku środowiska akademickiego PŁ, a przerodziła się w miejsce  ekspozycji łódzkiego środowiska artystycznego oraz łódzkich uczelni. Obecnie Biblio-Art cieszy się uznaniem znanych artystów, a grafik wystaw jest już wypełniony na kolejne dwa lata.

 

- Pierwsza wystawa odbyła w listopadzie 2007 r., była to wystawa fotografii "Przyłapani na czytaniu". Ponieważ cieszyła się dużym powodzeniem, dyrekcja podjęła decyzję organizowania cyklicznych ekspozycji, a pomieszczenia na I piętrze zyskały nazwę "Galerii Biblio-Art" - wspominały organizatorki wystaw, które w najbliższych planach mają nawiązanie kontaktu z nowymi wystawcami i galeriami, także zagranicznymi.

 

Opiekunki Galerii: Barbara Balwicka i Monika Pogorzelska przygotowały z okazji jubileuszu obszerne wydawnictwo albumowe, bogato ilustrowane, prezentujące dorobek wystawienniczy z okresu 10 lat.


Data dodania:2018-01-10
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Jubileuszowa wystawa w Galerii Biblio-Art w PŁ. Fot. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE