Japońska kultura wkracza na PŁ, do IFE

W budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ otwarta została sala wykładowa, inspirowana kulturą Japonii. Powstała we współpracy z firmą Fujitsu Poland.

- Debiut nowej przestrzeni podczas Fujitsu Day, 7 marca, został zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. W nawiązaniu do japońskich korzeni firmy i  wystroju sali, zaproponowane zostały atrakcje rodem z kraju kwitnącej wiśni. Przybyli studenci mieli możliwość zapoznania się ze specjalną ceremonią parzenia zielonej herbaty, spróbowania sushi, a studentki skorzystały z usługi japońskiego manicure - informuje Małgorzata Spodenkiewicz z IFE.

Sala w IFE na PŁ inspirowana kulturą japońską. fot. Anna Gryszkiewicz

Uczestnictwo w Dniu Fujitsu umożliwiło studentom sprawdzenie, jak wygląda rozmowa o pracę w międzynarodowej korporacji. Pracownicy objaśnili, jak korzystać z umieszczonej na jednej ze ścian, wielkiej mapy kariery.  - Nowa sala wykładowa ma nie tylko sprzyjać rozbudzeniu kreatywności wśród studentów, lecz podobnie, jak otwarta wcześniej w IFE sala Accenturezone, służyć organizacji wydarzeń rekrutacyjnych - wyjaśnia Małgorzata Spodenkiewicz z IFE.

IFE nieustannie zacieśnia kooperację ze światem biznesu. Zgodnie ze  strategią Politechniki Łódzkiej, zakładającą wzmożoną internacjonalizację uczelni, partnerami strategicznymi są prestiżowe firmy międzynarodowe. Jedną z takich firm jest Fujitsu, co podkreśliła dr inż. Dorota Piotrowska - dyrektor CWM PŁ, przecinając wstęgę wspólnie z Piotrem Jankowskim - dyrektorem zarządzającym Fujitsu GDC Poland, absolwentem IFE.

Nawiązana w zeszłym roku współpraca pomiędzy IFE, a gigantem z Dalekiego Wschodu dała szansę na zrealizowanie wielu wspólnych inicjatyw. Otwarcie dedykowanej przestrzeni jest tylko jedną z nich. Jak powiedział Piotr Jankowski, w IFE i jego studentach drzemie olbrzymi potencjał, który należy jak najlepiej wykorzystać. Tym samym zadeklarował chęć podejmowania nowych, wspólnych projektów.

Firma Fujitsu jest głównym japońskim dostawcą najnowszych technologii i sprzętu w dziedzinie informatyki i komunikacji (ICT), oferującym szeroki zakres produktów, rozwiązań i usług. Około 159 000 pracowników przedsiębiorstwa obsługuje klientów w ponad 100 krajach świata.

Data dodania:2018-03-07
Małgorzata Trocha
Otwarcie na IFE sali wykładowej inspirowanej kulturą Japonii. fot. Anna Gryszkiewicz