Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Inteligentny dozownik na leki z PŁInformatycy z Politechniki Łódzkiej, głównie w trosce o starsze osoby, które często zapominają o wzięciu tabletek, zaprojektowali we współpracy z lekarzami i opiekunami inteligentny dozownik. 
 

Inteligentny dozownik na leki opracowany na PŁ

Rozwiązanie, które otrzymało brązowy medal na niedawno zakończonej Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS, jest zarządzane za pośrednictwem strony internetowej. 

 

Jak informują autorzy systemu, urządzenie jest proste w obsłudze i pomaga we właściwy sposób przyjmować leki. Jest realizowane za pośrednictwem strony internetowej.

 

Pozwala również monitorować choremu, jego opiekunom i lekarzom przestrzeganie zaleceń leczenia - wyjaśnia Adam Lewczuk, jeden ze studentów PŁ pracujących nad rozwiązaniem. - System powiadamia o konieczności przyjęcia leku za pomocą diod LED i dźwięku. Programowalny dozownik wykorzystuje dane wprowadzone przez użytkownika, a aplikacja mobilna połączona z urządzeniem, pozwala opiekunom na zdalne monitorowanie leczenia. Modułowa architektura inteligentnego dozownika umożliwia przechowywanie także tych leków, które są brane doraźnie. 
 
Autorzy inteligentnego dozownika to zespół studentów z koła naukowego UbiCOMP i pracowników Instytutu Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki: Adam Lewczuk, Krzysztof Adamkiewicz, Jakub Drobiński, mgr inż. Julia Dominiak, dr inż. Jacek Nowakowski, inż. Mikołaj Woźniak, dr inż. Adam Rylski, dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ. 

 
 


Data dodania:2020-11-04
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Inteligentny dozownik na leki opracowany na PŁ

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE