Graj w zielone - II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego

Do 30 listopada można oddawać głosy w tegorocznym Łódzkim Budżecie Obywatelskim. Gorąco zachęcamy społeczność akademicką do głosowania na złożony przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej wniosek P058SP „Graj w zielone – II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego” (dzielnica „Polesie”, osiedle „Stare Polesie”).

Tylko razem możemy sprawić, że zniszczony fragment ulicy Stefanowskiego, stanie się przyjazną przestrzenią zarówno dla pieszych, rowerzystów jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu.

Grafika do Budżetu Obywatelskiego zgłoszonego z PŁ

Wniosek jest kontynuacja ubiegłorocznego zwycięskiego projektu rewitalizacji ulicy Stefanowskiego. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z budową woonerfu na odcinku od ul. Radwańskiej do ul. Potza.

- Obecnie zamierzamy walczyć o kontynuację rewitalizacji ulicy Stefanowskiego na odcinku od Potza do Skorupki. W ten sposób cała ulica zyska nową nawierzchnię chodników, dużą ilość nowej zieleni, ławki, latarnie, a także uporządkowaną przestrzeń parkingową dla samochodów - mówi Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni oraz pierwszy lider tegorocznego i ubiegłorocznego wniosku.

Drugim liderem projektu jest studentka inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ i jednocześnie aktualna Mistrzyni Świata w pływaniu zimowym - Aleksandra Bednarek. - Bardzo się cieszę z perspektywy całościowej zmiany na Stefanowskiego, która poprawi komfort przemieszczania się studentom i pracownikom uczelni, ale także mieszkańcom okolicznych kamienic – powiedziała druga liderka tegorocznego projektu.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem koncepcji. Tylko wspólnie możemy zmienić wizerunek ulicy łączącej kampusy naszej uczelni, tak aby stała się ona przyjazna dla wszystkich jej użytkowników. Głosy można oddawać na stronie Urzędu Miasta Łodzi (ŁBO). Tak, jak w ubiegłym roku nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wieku osób głosujących, a głosować może każdy, kto zamieszkuje na terenie Łodzi (nie ma konieczności posiadania zameldowania - wystarczy numer PESEL). W bieżącym roku można oddać głosy łącznie na 5 projektów z 2 dowolnie wybranych osiedli oraz 5 projektów ponadosiedlowych.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

Data dodania:2020-11-06
Małgorzata Trocha