Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Firma MESco udostępni PŁ darmową licencjęPracownicy i studenci Politechniki Łódzkiej będą mogli bezpłatnie korzystać z odnawialnych pakietów licencji ANSYS. Rektor Politechniki Łódzkiej - prof. Sławomir Wiak i prezes firmy MESco - Mariusz Gorol podpisali 6 lutego (środa) w rektoracie PŁ, porozumienie w tej sprawie.

 

Oprogramowanie ANSYS wykorzystywane jest do symulacji komputerowej zjawisk z zakresu mechaniki, przepływów, termiki i elektromagnetyzmu. Użytkownicy licencji  na PŁ, zyskają darmowy dostęp do rocznych pakietów oprogramowania,  które mogą być wykorzystane w badaniach i dydaktyce.

 

- Podpisana umowa zaowocuje rozwojem naukowym pracowników oraz pozwoli studentom Politechniki Łódzkiej być bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy dla inżynierów - podkreśla rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak. - Nasz partner przeprowadzi seminarium i warsztaty dla pracowników i studentów dotyczące obsługi dostarczonego oprogramowania.

 

Wydział Mechaniczny PŁ od wielu lat współpracuje z firmą MESCO w zakresie dostarczania i użytkowania pakietu obliczeniowego ANSYS.

 

- Oprogramowanie to jest pakietem wykorzystującym metodę elementów skończonych i jest obecnie jednym z najlepszych i jednocześnie w pełni uznanym przez środowisko naukowe – mówi prof. Tomasz Kubiak, dziekan Wydziału Mechanicznego PŁ.

 

Darmowe oprogramowanie ANSYS dla studentów dostępne jest na stronie internetowej.

 

Pracownicy chcący skorzystać z oprogramowania, powinny kontaktować się z p. Przemysławem Borowskim email: przemyslaw.borowski@p.lodz.pl

 

MESco jest biurem inżynierskim i przedstawicielem firmy ANSYS w Polsce. Wykonuje symulacje komputerowe z dziedziny mechaniki, przepływów, dynamiki, elektromagnetyzmu, optyki i innych. Prowadzi wsparcie techniczne i dystrybucję oprogramowania firm ANSYS oraz LSTC będących największymi graczami na rynku narzędzi do analiz numerycznych.

 

logo MEScologo ANSYSANSYS


Data dodania:2019-02-05
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
logo

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE