Firma Ericsson najlepszym pracodawcą według studentów PŁ

Studenci Politechniki Łódzkiej wybrali firmę, która jest ich zdaniem najlepszym pracodawcą z województwa łódzkiego w 2020 roku. Laureatem głosowania został Ericsson. Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik wręczył (20.01) przedstawicielom firmy pamiątkową statuetkę i dyplom.

Jak informują organizatorzy z Biura Karier PŁ do konkursu zgłosiły się 24 firmy oraz instytucje z wielu branż, różniące się potencjałem i zakresem działania. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów, a zacięta walka o prestiżowe wyróżnienie najlepszego pracodawcy trwała do ostatniej chwili.

Na spotkaniu w rektoracie PŁ firmę Ericsson reprezentowali: Stefan Znarowski - dyrektor ds. rozwoju oraz Jakub Gabarkiewicz - kierownik marketingu. Obecna była także przewodnicząca Samorządu Studenckiego PŁ - Julia Chojnacka.

Konkurs zainicjowany w ubiegłym roku przez Biuro Karier PŁ podkreśla dobrą współpracę PŁ z otoczeniem gospodarczym uczelni, m.in. w zakresie odbywania praktyk i staży. To niezwykle ważne elementy kształcenia przyszłych inżynierów. Poszerza również świadomość i poziom wiedzy studentów Politechniki Łódzkiej na temat rynku pracy, w szczególności firm działających w regionie łódzkim.

Obszerna informacja za spotkania w rektoracie w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.

Data dodania:2021-01-20
Małgorzata Trocha
Przedstawiciele firmy Ericsson od lewej - Jakub Gabarkiewicz i Stefan Znarowski oraz Julia Chojnacka i rektor PŁ - prof. Krzysztof Jóźwik, fot. Jacek Szabela