Firma Commerz System partnerem Wydziału EEIA

Commerz Systems (CS), międzynarodowa firma IT oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA) Politechniki Łódzkiej nawiązały współpracę.

Uroczyste podpisanie porozumienia o partnerstwie pomiędzy Wydziałem EEIA  i polskim oddziałem spółki CS odbyło się we wtorek, 27 lutego. Podpisy pod umową złożyli dyrektor departamentu IT Adam Włodarczyk oraz dziekan Wydziału  - dr hab. inż. Sławomir Hausman.

Logo firmy CS

Szeroko zakrojony program współpracy partnerów obejmuje m.in.: prowadzenie wspólnych projektów naukowo – badawczych oraz organizowanie: praktyk studenckich, sympozjów, konferencji, seminariów i szkoleń. Strony umowy, CS i WEEiA, zoobowiązały się upowszechniać informacje o wynikach współpracy oraz podejmowanych wspólnych przedsięwzięciach. Zarówno Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, jak również firma Commerz Systems uzyskują tytuł Partnera, którym mogą posługiwać się w prowadzonych działaniach.

Dziekan Wydzialu EEIA -dr hab.S.Hausman oraz dyrektor oddzialu CS dr Marek Gajowniczek podpisali umowę partnerską. fot. Jacek Szabela

- Z punktu widzenia Wydziału najważniejszymi elementami podpisanego porozumienia są: udoskonalenie synchronizacji prowadzonej działalności dydaktycznej z wymaganiami stawianymi przez rynek pracy, umożliwienie studentom zdobycia wiedzy z zakresu technologii stosowanych w praktyce biznesowej oraz zapewnienie bardzo ciekawej oferty stażowej. Podpisanie umowy staje się również drogą do rozwinięcia współpracy na innych polach, w tym w zakresie naukowym i badawczym - wyjaśnia dziekan Wydziału EEIA - dr hab. Sławomir Hausman.

Commerz Systems jest częścią grupy Commerzbanku, jednego z największych europejskich banków. Firma jest głównym dostawcą usług projektowania i zarządzania aplikacjami. Obecnie zatrudnia ponad 900 pracowników w oddziałach w Polsce (Łódź), Niemczech (Frankfurt, Brema) oraz w Czechach (Praga). Łódzka placówka jest najmłodsza, ale wykazuje bardzo dużą dynamikę wzrostu.

Utworzenie w naszym regionie oddziału tak dużego podmiotu gospodarczego świadczy o docenianiu przez Commerz Systems potencjału rozwojowego miasta, a także jakości specjalistów z zakresu IT, w tym tych,  którzy są kształceni na  Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Data dodania:2018-02-26
Małgorzata Trocha