Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Finał konkursu zespołowego tworzenia gier komputerowychWe wtorek 25 czerwca, o godzinie 14.00 w Instytucie Informatyki odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu zespołowego tworzenia gier komputerowych. W tym roku w konkursie wystartowało aż 11 zespołów sześcioosobowych.

Studenci w ramach projektu przyjmowali różne role i kompetencje, w tym funkcję liderów, projektantów, programistów, grafików, projektantów poziomów, często również artystów koncepcyjnych, muzyków, dźwiękowców i projektantów interfejsów. Musieli zatem wykazać wszechstronność, elastyczność i umiejętność pracy w zespole, czyli te cechy, które są bardzo pożądane przez ich przyszłych pracodawców.

 

O wynikach konkursu zdecyduje Jury złożone z przedstawicieli wiodących firm produkujących gry komputerowe. Do składu Jury zostali zaproszeni przedstawiciele firm od dawna wspierających konkurs: AT GAMES, CDProjekt, Teyon, Vivid Games i Wastelands Interactive oraz po raz pierwszy w tym roku: przedstawiciele brytyjskiej firmy Unit9, która otworzyła w tym roku swoje biuro w Łodzi pod nazwą Unit9 Le Polish Bureau i warszawski producent gier komputerowych, firma 11bit studios. Firmy ufundowały dla najlepszych zespołów liczne nagrody pieniężne i rzeczowe.

 

- Konkurs i jego wyniki cieszą się coraz większym uznaniem wśród firm z branży, co przekłada się na coraz większe zainteresowanie studentów, młodsze roczniki studentów już interesują się konkursem – podkreśla dr inż. Adam Wojciechowski, organizator konkursu. – Co więcej, dzięki projektowi studiów zamawianych z informatyki nasza specjalność „technologie gier i symulacji komputerowych" została objęta osobną ścieżką przedmiotów specjalistycznych realizowanych na zlecenie i przy współudziale firm związanych z grami. Najlepsi studenci otrzymają stypendium w wysokości 1000 złotych, będą mogli uczestniczyć w miesięcznych warsztatach szkoleniowych i uzyskają dostęp do atrakcyjnych staży.

 

Konkurs został objęty patronatem JM Rektora Politechniki Łódzkiej prof. Stanisława Bieleckiego oraz patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

 

Bieżącą edycję konkursu wspiera również Urząd Miasta Łodzi, którego strategia obejmuje rozwój przemysłu gier komputerowych w naszym mieście. Konkurs organizowany na Wydziale FTIMS wpasowuje się w tę strategię Miasta i już planowana jest przyszłoroczna edycja, o dużo większym zasięgu, połączona z warsztatami gier komputerowych i międzynarodową konferencją naukową.


Data dodania:2013-06-24
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Anna Boczkowska,
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE